A Dunáról néhány sorban.
A Duna európában a második leghosszabb folyó. Németországban a fekete erdőben két kisebb patak a Breg és a Brigah egybefolyásaként alakul ki és 2850 kilómétert tesz meg a fekete tengeri torkolatig. Az érintett országok és néhány nagyobb település a teljesség felsorolása nélkül:
Németország:Donaueschingen, Ulm, Ingolstadt, Regensburg, Passau.
Ausztria: Linz, Melk, Bécs, Hainburg.
Szlovákia:Pozsony,Komárom, Párkány
Magyarország:Mosonmagyaróvár, Győr, Komárom, Esztergom, Szob, Visegrád, Vác, Dunakeszi, Szentendre, Budapest, Érd, Ráckeve, Dunaujváros, Solt, Paks, Baja, Mohács.
Szerbia:Apatin, Palánka, Ujvidék, Belgrád.
Horvátország:Vukovár.
Románia:Orsova, Turnu severin, Calafat, Corabia, Oltenita, Csernavoda, Braila, Galacs,Tulcea.
Bulgária:Vidin, Lom, Ruse, Silistra.
Ukrajna: Reni, Izmail, Kilija.
Moldova: Giurgiulesti
A Duna mentén élő népeknek hosszú éveken át és még ma is számos munkalehetőséget ad a folyó. Sétahajóval egy hajóút kellemes kikapcsolódást nyujt a pihenni szándékozóknak. Megtalálják a halászok és a horgászok is a kis zsáknányukat. Ősszel a vadászoknak is kedvelt terület a vadkacsavadászat szerelmeseinek. Jó lehetőséget ad a vizisportok kedvelőinek. Nagyon gazdag az állat és növényvilága. Több védett faj is megtalálható. A kultúra is számos helyen mutatja magát. Így például a VISEGRÁDI PALOTAJÁTÉKOK, vagy a MOHÁCSI BUSÓJÁRÁS. Hunyadi Mátyás a Duna jegén lett megkoronázva. Johan Straus a Kékduna keringővel gazdagította a kultúrát. 2006-ban a DUNA VÉDELMI NEMZETKÖZI BIZOTTSÁG ( ICPDR ) junius 29.-ét Duna nappá nyilvánította. Ezt a napot több Dunamenti településen mint például Kisorosziban is megünneplik. A Duna több helyen is nemzeti parkok részét képezi.
Óvjuk és Védjük a Dunát, őrizzük meg a növény és állatvilágát !